Crew Traınıng

Şener Petrol Denizcilik Ticaret A.Ş. en iyi gemi adamlarını işe almakta kararlı olmakla birlikte söz konusu gemi adamlarının görevlerini profesyonel anlamda yapabilmeleri için gerekli tüm eğitimleri aldıklarından emin olmak ister.

Emniyetli işletimin en önemli temel taşlarından birinin “Eğitim” olduğuna olan inancımız her gün büyüyerek devam etmekte ve bu inancımız doğrultusunda verilen eğitimlerinin etkinliğinin arttırılması hedeflerimiz arasında olmaktadır. Bu hedefimizi gerçekleştirmek için güncel gelişmeler takip edilmekte ve eğitim sistemimiz sürekli geliştirilmektedir.  Şener Petrol Denizcilik Ticaret A.Ş. tüm gemi adamlarının ve ofis personelinin gerekli eğitimleri almalarını ve düzenli olarak çalışma performanslarının gözden geçirilmelerini ve daha büyük sorumlulukları almaya hazır olduklarında terfi ettirmeyi görev saymıştır. İleriye yönelik eğitim gereksinimleri kara eğitim kurslarının seviyeleri, kıdemli zabitler ve gemiye katılan enspektörlerin değerlendirmeleri, mesleki eğitim kursları ve deniz hizmetleri kursları ile belirlenmektedir.

Şener Petrol Denizcilik Ticaret A.Ş. kaliteli bir eğitim ve etkin bir staj dönemi ile hem karadaki hem de gemideki personelin uluslararası deniz endüstrisine aşinalığını sağlamak ve stajını başarıyla tamamlayan personeli zabit olarak şirket gemilerinde istidamını sağlamaktır.  Staj eğitimi, iyi mürettebat yönetiminin bir parçasıdır.

Katılım öncesi eğitim: Gemi adamlarına, işe alınmadan önce ofiste Şirketin politikalarını, prosedürlerini, uygulanan prensipleri ve kuralları, Şirket işletme şeklinin ve güvenliğin önemini anlatan Güvenlik, Kalite ve Çevresel intibak eğitimleri verilmektedir.

Gemide verilen eğitim: Şener Petrol Denizcilik Ticaret A.Ş.’nin gemilerinde çalışacak olan tüm gemi adamlarının gemiye özel intibak eğitiminin yanısıra gemide verilen düzenli ve sürekli bir eğitim süreci vardır.

Şener Petrol Denizcilik Ticaret A.Ş., en başarılı gemi ve ofis personeline sahip olabilmek için STCW sertifikasyonun eğitiminden daha fazlasının gerekli olduğuna inanmaktadır.

MARITIME TRAINER

Şirket 2015 senesinde çalışmaya başladığı  uzaktan egitim sistemi olan Maritime Trainer ile gemi adamlarının eğitimlerini organize etmektedir. Yeni başvuru yapan her personel gemi planlaması alınması için öncelikle aşağıda belirtilmiş olan testlerde ve CBT eğitimlerinde gerekli başarıyı göstermesi gerekmektedir.

  • Psikometrik Test – Risk Meyili Ölçümü
  • Mesleki Yeterlilik Testi – Her görev için hazırlanmış kapsamlı soru bankası
  • İngilizce Seviye Belirleme Testi – Ofis ve gemi personeli için İngilizce yeterlilik sınavları

MTR Login düğmesini kullanarak sisteme giriş yapabilirsiniz.

KARCO

Günümüzde yapılan araştırmalar göstermektedir ki 3D teknolojisi ile görsel eğitim yapıldığında başarı oranı % 40 daha artmakta ve eğitim konusuna olan ilgi, anlama ve hatırlama oranları diğer yöntemler ile karşılaştırıldığında çok ciddi bir şekilde yükselmektedir.

Bu bilgi ışığında sektörümüze ait 3D eğitim videoları sağlamakta olan KARCO firması ile anlaşılmış olup personelimize 3D videoları ile eğitim verilmektedir.

SNR HOLDING

SEFT Gemi Dizayn tarafından tasarlanan ve İstanbul Shipyard tarafından inşası tamamlanan A-583 TCG ISIN 22 Temmuz 2017 tarihinde Şanlı Bayrağımızı çekerek Deniz Kuvvetlerimiz filosuna katıldı.

SEFT Gemi Dizayn tarafından tasarlanan ve İstanbul Shipyard tarafından inşası tamamlanan sismik araştırma gemisi MTA ORUÇ REİS 27 Haziran 2017 tarihinde tüm deneme seyirlerini tamamlanmasının ardından teslim edildi.

SEFT Gemi Dizayn tarafından tasarlanan ve İstanbul Shipyard tarafından inşası tamamlanan Kurtarma ve Yedekleme gemisi A-584 TCG AKIN 29 Aralık 2017 tarihinde gerçekleştirilen törenle Türk Deniz Kuvvetlerine teslim edildi.

A582 - TCG ALEMDAR

SEFT Gemi Dizayn tarafından tasarlanan ve İstanbul Shipyard tarafından inşası tamamlanan Denizaltı Kurtarma  Ana gemisi A-582 TCG ALEMDAR 28 Ocak 2017 tarihinde gerçekleştirilen törenle Türk Deniz Kuvvetlerine teslim edildi.