• +90 (212) 621 4767

 • snr@snr-holding.com

 • Balat, Mürselpaşa Caddesi No: 243

 • 34087 Fatih/İstanbul

 • +90 216 446 93 00

 • info@istanbulshipyard.com

 • Tuzla Tersaneler Cd. No: 28

 • 34944 Tuzla / İstanbul

 • +90 (212) 621 4767

 • info@altinboynuz.com.tr

 • Balat, Mürselpaşa Caddesi No: 243

 • 34087 Fatih/İstanbul

Şener Petrol Denizcilik

Şirket denizcilik hayatına, Niyazi ŞENER’in oğulları Ertan ŞENER ve Ercan ŞENER’in katılımıyla 1984 yılında ilk yakıt gemisi olan 100 dwt’luk FIRTINA-5 ile başlamıştır.

1984 ile 1987 yılları arasında ilave 4 adet yakıt gemisi (50 ile 400 dwt) alarak yakıt piyasasındaki pazar payını genişletmiştir. Spot marketteki petrol taşımacılığına ise 1991 yılında, 1650 dwt’luk AYGAZ 2 isimli LPG tankerinin petrol tankerine dönüştürülmesi sonrası ismi değiştirilen SELAY-5 tankeri ile başlamıştır.Şener Petrol Denizcilik ve Ticaret A.Ş. ilk yeni inşa gemisi olan 2850 dwt’luk M/T ERMAN S’i 1997 yılında İstanbul, Tuzla’daki Çiçek Tersanesi’ne sipariş etmiş ve Ekim 1999’da teslim almıştır.Kardeş firmaların 2005 yılında SNR HOLDING şemsiyesi altında toplanmasıyla, grup büyümüş ve çağdaş bir yapı kazanmıştır.

ISTANBUL SHIPYARD

İstanbul Tersanesi’nin, SNR Tersanesi ve ABS Metal ile beraber toplam alanı 51.000 m2 ‘ye ulaşmıştır. Bu alanın 14.400 m2’si kapalı alan olup tersane senede 25.500 ton metal işleme kapasitesine sahiptir. Yeni inşa projeleri için 6 kızağa, 14 gemiye aynı anda tamir-bakım hizmeti verebilmek için 2 yüzer havuzu, 3 iskelesi ve geniş bir rıhtımı bulunmaktadır.

SNR SHIPYARD

SNR Tersanesi  eş zamanlı olarak 13 farklı boyutlara sahip olan gemilerin tamir ve bakım hizmetlerini sunan 2 yüzer iskele, 3 iskele  ve geniş çaplı bir rıhtım alanına sahiptir. SNR Tersanisi, dünya çapında gemi sahiplerinden gelen her çeşit talebi karşılayabilecek bir taşeron ağına sahiptir. SNR Tersanesinin emniyet kültürünün kanıtlamış prosedürlerle desteklenmesi ve bu sayede SNR tersanesinin iyi bir mesleki güvenlik performansı sergilemesine imkan sağlamıştır. Biz bu yaklaşımı müşterilerimize en baştan başlayıp geminin teslim tarihinden sonraki dönemlere kadar  yansıtmaktan dolayı mutluluk duyuyoruz. Kendi tasarımlarımızı yönetme tecrübesine ek olarak; acil durum yerleştirme ve  dönüştürme çalışmalarımızdan geniş kapsamlı revizyon hizmetleri  için servis hizmeti sunma imkanına sahibiz. Müşterilerimiz arasında Savunma Bakanlığı ve bilinen deniz ulaştırıcılarının yanı sıra bazı Petrol şirketleri ve onların taşeronları da bulunmaktadır.

SEFT SHIP DESIGN

SEFT, 2001 yılından günümüze, farklı tip ve özelliklerde başarılı gemi tasarımları ile ulusal pazarda önemli bir yer kazanmış; ilerleyen yıllarda da yüksek nitelikli askeri gemi platformları ve inovatif yönü güçlü özel amaçlı gemilerin tasarımlarını üstlenerek lider firma pozisyonunu pekiştirmiştir.  SEFT’in tasarım referansları; ticari yük gemilerinden balıkçı tekneleri ve çalışma botlarına, yolcu ve gezinti teknelerinden yatlara dek uzanan bir “özel projeler” portföyüdür. Müşteri isteklerine özgü ve beklentileri aşarak karşılayan özgün tasarımlar oluşturmak çalışma felsefemizin ilk temel ayağıdır.

Altın Boynuz İnşaat

Eski İstanbul’un kalbinin attığı tarihi yarımadada, Anemas Zindanları’nın hemen yanında ”Surlar İçinde” Blachernae Sarayı’nın bahçesinde, Meryem Ana Ayazması’na ve Tekfur Sarayı’na birkaç adım uzaklıkta olan Millennium İstanbul Golden Horn Hotel, şehrin diğer tüm bölgelerine deniz, kara ve raylı sistemle ulaşımın çok kolay olduğu Ayvansaray, Balat bölgesindedir. Pierre Loti Tepesi, tarihi Mısır Çarşısı ve Sultan Ahmet Meydanına 10 dakikalık mesafededir.

SVR BILGI Teknolojileri

SVR Bilgi Teknolojileri A.Ş., evrensel değerleri benimsemiş, etik kurallara bağlı, girişimci, yaratıcı, araştırmacı, yenilikçi, sektörde bölgesel lider bir firma olmaktır. SVR Bilgi Teknolojileri A.Ş.’nin Yıldız Teknik Üniversitesi Teknopark A.Ş. ile işbirliği yaparak ortaya çıkardığı Türkiye’nin ilk özel sektör girişim süper bilgisayarı, eğitimden finans sektörüne kadar, yüksek miktarlardaki verinin işlenmesine yönelik yüksek başarımlı hesaplama (ing. high performance computing) ve görüntü işleme çözümleri üretmekteyi hedeflemektedir.

ABS PV

ABS PV Endustriyel Valf San. Tic A.S, 2006 senesinden beri kimyasal tankerler için PV Valfleri, Alev Tutucular, PV valfleri için test tezgahı ve PV valfleri için gas arındırma kapaklarının dizayn ve üretimini yapmaktadır.

PASIFIK SIGORTA

Pasifik Sigorta Acenteliği Ltd. Şti. 2000 yılında İstanbul Balat’ta Şener Petrol Denizcilik Ticaret A. Ş. bünyesinde kurulmuş olup, 2005 yılında kurulan SNR Holding bünyesinde faaliyet göstermektedir. Bugün itibariyle Anadolu Sigorta Türk Anonim Şirketi’nin tam yetkili (A) acenteliğini yapan Pasifik Sigorta Acenteliği Ltd. Şti., ağırlıklı Tekne sigortaları, Tekne İnşa Sigortaları ve Tersane Sigortalarının yanı sıra Yangın, Kaza, Mühendislik, Sağlık, Sorumluluk, Trafik, İşyeri, Konut, Ferdi Kaza, Avrupa ve Dünya seyahat sigortaları ve daha birçok branşta müşterilerine en çağdaş yöntemlerle sigorta ve acentelik hizmetlerini sunmaya devam etmektedir.

SNR HOLDING

SEFT Gemi Dizayn tarafından tasarlanan ve İstanbul Shipyard tarafından inşası tamamlanan A-583 TCG ISIN 22 Temmuz 2017 tarihinde Şanlı Bayrağımızı çekerek Deniz Kuvvetlerimiz filosuna katıldı.

SEFT Gemi Dizayn tarafından tasarlanan ve İstanbul Shipyard tarafından inşası tamamlanan sismik araştırma gemisi MTA ORUÇ REİS 27 Haziran 2017 tarihinde tüm deneme seyirlerini tamamlanmasının ardından teslim edildi.

SEFT Gemi Dizayn tarafından tasarlanan ve İstanbul Shipyard tarafından inşası tamamlanan Kurtarma ve Yedekleme gemisi A-584 TCG AKIN 29 Aralık 2017 tarihinde gerçekleştirilen törenle Türk Deniz Kuvvetlerine teslim edildi.

SEFT Gemi Dizayn tarafından tasarlanan ve İstanbul Shipyard tarafından inşası tamamlanan Denizaltı Kurtarma  Ana gemisi A-582 TCG ALEMDAR 28 Ocak 2017 tarihinde gerçekleştirilen törenle Türk Deniz Kuvvetlerine teslim edildi.